Adviseur of een Startend Adviseur Ruimtelijke Ontwikkeling

Voor het team Ruimtelijke Ontwikkeling zijn we op zoek naar een:
 
Adviseur of een Startend Adviseur Ruimtelijke Ontwikkeling 
voor 32 uur per week
Voor de omvangrijke ontwikkeling van de Fysieke Leefomgeving van gemeente Zeist
 
Dit doe je
Je adviseert in de ruimtelijke ontwikkelingen in Zeist van uiteenlopende maat, schaal en complexiteit. Van gebiedsopgaven tot middelgrote projecten, vooroverleg en vergunningen in uiteenlopende settingen. Bij de grotere projecten werk je samen in integrale projectteams en heb je een rol in de begeleiding en advisering rond de ruimtelijke planprocedures en de afstemming met externe bureaus die aan de projecten werken. Van  middelgrote of kleinere (postzegel)projecten ben jij de projectleider waarbij een planologische wijziging nodig is. Je adviseert in het ruimtelijk vooroverleg en op vergunningen. Bij alle ontwikkelingen is voor jou de wijze waarop ze kunnen bijdragen aan Het Goede Leven in Zeist en de kwaliteit van de leefomgeving een belangrijke opgave. Denk hierbij aan de Propositie van Zeist en de Omgevingsvisie.
 
Dit ben je en kun je
 • Je bent toegankelijk, omgevings- en politiek sensitief en communicatief sterk;
 • je hebt affiniteit met het werken met nieuwe werkprocessen en nieuwe instrumenten (bijvoorbeeld vanuit de Omgevingswet) en de verbetering er van;
 • je weet belangen te analyseren en af te wegen in heldere adviezen en agendeert zaken wanneer dat nodig is;
 • je hebt gevoel voor het werken met maatschappelijke en politieke verhoudingen;
 • je schakelt tussen schaalniveaus en verbindt daarbij de belangen van organisaties, inwoners en de gemeente en je bent een rasechte teamspeler. 
Dit heb je als Adviseur Ruimtelijke Ontwikkeling
 • Een afgeronde WO- of HBO-opleiding Sociale Geografie, Planologie, of vergelijkbaar;
 • minstens 4 tot 5 jaar ervaring in de ruimtelijke ontwikkeling en het faciliteren van ruimtelijke initiatieven;
 • ervaring bij een gemeente is een pré (maar niet noodzakelijk). 
 
Dit heb je als Startend Adviseur Ruimtelijke Ontwikkeling
 • Een afgeronde WO- of HBO-opleiding Sociale Geografie, Planologie, of vergelijkbaar;
 • minstens 1 tot 2 jaar ervaring in de ruimtelijke ontwikkeling en bij voorkeur het faciliteren van ruimtelijke initiatieven;
 • ervaring bij een gemeente is een pré (maar niet noodzakelijk).
Dit bieden wij
Als je bij de gemeente Zeist werkt, heb je uitstekende arbeidsvoorwaarden. Een goede balans tussen werk en privé vinden wij belangrijk. Ook zijn er talloze regelingen om je persoonlijke ontwikkeling te stimuleren. Lerend werken noemen we dat. Bij ons zit niemand stil, je kunt altijd vooruit. Als Adviseur Ruimtelijke Ontwikkeling wordt je ingeschaald in schaal 10 (maximaal €4.671,- bruto per maand bij een volledige werkweek van 36 uur). In bijzondere gevallen is bij zeer ervaren kandidaten schaal 10A mogelijk (maximaal € 5.021,- bruto). Deze vacature staat ook open voor een startend adviseur ruimtelijke ontwikkeling. In dat geval wordt je ingeschaald in de aanloopschaal 9 (maximaal € 4.208,- bruto) en werken we samen aan jouw ontwikkeling.
 
Daarnaast kun je nog rekenen op een individueel keuze budget van 17,05% en een goed ABP-pensioen. Je krijgt een arbeidsovereenkomst voor een jaar, met uitzicht op vast. Wij investeren graag in een duurzame relatie.
 

Dit is Zeist
En waar kom je dan te werken? Zeist is de tweede gemeente in de metropoolregio Utrecht. Je komt te werken in een open, informele en collegiale werkomgeving. Iedere dag zetten we ons met zo’n 400 medewerkers in voor 66.000 inwoners. Dit doen we op basis van onze kernwaarden: ”vertrouwen, kracht en nabijheid”. Onze gemeente is niet te massaal en daardoor zijn de lijnen kort en de mogelijkheden groot. Ontwikkeling is voortdurend vereist, want als organisatie willen we precies weten wat er in de samenleving speelt. Daar spelen we flexibel op in. En daar zit als medewerker nou juist jouw toegevoegde waarde. In Zeist werk je vanuit je eigen verantwoordelijkheid en word je ondersteund door de organisatie, zodat je als mens en als professional kunt blijven groeien. We zijn niet op zoek naar een perfecte medewerker, maar iemand die zijn kwaliteiten, rafelrandjes én zelfkennis wil inzetten om met humor en lef uitdagingen te lijf te gaan.

Team Ruimtelijke Ontwikkeling en Cluster Beleid & Advies
Het team Ruimtelijke Ontwikkeling bestaat uit ca. 35 medewerkers. We vormen beleid, adviseren en werken aan het mogelijk maken van ruimtelijke initiatieven die bijdragen aan Het Goede Leven in Zeist. Dat doen we zoveel mogelijk ‘aan de voorkant’. Vervolgens verlenen we omgevingsvergunningen, zorgen voor toezicht en handhaving en geven  juridisch advies op het vlak van omgevings- en handhavingsrecht. En natuurlijk bereiden we ons voor op de Omgevingswet en de Wet Kwaliteitsborging Bouw. Het team bestaat uit cluster Beleid & Advies, cluster Vergunningen en cluster Juridisch Advies, Toezicht en Handhaving. 
Deze vacature ligt binnen cluster Beleid & Advies, wat we versterken met extra adviseurs voor onze opgaven in de fysieke leefomgeving. Het cluster heeft ca. 10-15 medewerkers rond ruimtelijke ontwikkeling, stedenbouw en erfgoed. Het cluster verbindt met diverse adviseurs in de organisatie, o.a. wonen, mobiliteit, duurzaamheid en economie.
 
Ambities in de ontwikkeling van de Fysieke Leefomgeving van gemeente Zeist
Er liggen de komende jaren grote opgaven, in verbinding met de metropoolregio Utrecht waarin Zeist de tweede gemeente is. Zeist heeft in de Propositie van Zeist en de Omgevingsvisie een eerste invulling gegeven aan wat dit betekent voor een Goed Leven in Zeist. De komende jaren werken we aan de hierbij benoemde opgaven. Daarbij hoort de ambitie om duizenden woningen te bouwen, onder meer in een nieuwe kern bij station Driebergen-Zeist.  
 
Onze ambities in de fysieke leefomgeving vragen om integraal en gezamenlijk denken en handelen, gericht op ontwikkeling, kansen en mogelijkheden. Om onze ambities waar te maken versterken we ons met extra adviseurs in het cluster Beleid & Advies van Team Ruimtelijke Ontwikkeling en starten we samen een ontwikkeltraject. Als nieuwe collega in ons cluster haak je daar meteen bij aan. 
 
Meer informatie – of even een kop koffie?
Bel dan met Bas Willemsen (teammanager Ruimtelijke Ontwikkeling). Hij is bereikbaar via telefoonnummer 14 030 of via www.linkedin.com/in/bwillemsen  
Voor meer informatie over onze gemeente kun je kijken op www.werkenbijzeist.nl of www.zeist.nl. 
 
Solliciteren
Herken je jezelf in het profiel? Wacht dan niet langer en solliciteer direct via het sollicitatieformulier hieronder! Je kunt tot maandag 5 december 2022, 12.00 reageren. 
De eerste ronde gesprekken vinden plaats op 6, 7 en 8 december. De tweede ronde staat gepland op 13, 14 en 15 december. Houd je hier alvast rekening mee? We kijken uit naar je reactie!
 
Acquisitie wordt niet op prijs gesteld. Echt niet.