Adviseur Wonen

Voor onze afdeling Samen Leven zijn wij op zoek naar een:

 
Adviseur Wonen 
Die graag vorm geeft aan de ambities van Zeist op het gebied van wonen
voor 36 uur per week (32 uur bespreekbaar)
 
Wat doe je 
Zowel landelijk, regionaal als lokaal is er veel aandacht voor wonen. De druk op de woningmarkt is hoog en de opgaven zijn groot. Voor Zeist zijn de opgaven vertaald in de woonvisie 2021 – 2025. Als adviseur Wonen ben je verantwoordelijk voor de uitvoering, doorontwikkeling en monitoring van deze woonvisie. Je weet de woonvisie te vertalen naar woningbouwprogrammering binnen ruimtelijke plannen en projecten. Daarnaast houd je je bezig met de huisvesting van aandachtsgroepen en maak je prestatieafspraken met de corporaties. Ook stel je concrete beleidsvoorstellen op, evalueert beleid en kijkt en luistert  goed naar wat er in de samenleving leeft. Daarbij vraag je je steeds af wat dit voor je rol als gemeente betekent. Hoe zorgen we er bijvoorbeeld voor dat middeninkomens meer kans maken op een woning in Zeist? En hoe ontwikkelen we vernieuwende woonconcepten voor jong en oud?  
 
Dit alles doe je natuurlijk niet alleen; je werkt nauw samen met je senior collega Adviseur Wonen. Samen regisseren jullie de veelzijdige en uitdagende woonopgaves van de gemeente Zeist. De gemeente Zeist is een middelgrote gemeente, wat betekent dat alle type woonvraagstukken op het programma staan. Als adviseur wonen krijg je alle ruimte om hier, vanuit jouw kennis en expertise, invulling aan te geven. Je hebt veel contact met onze Zeister woningcorporaties en andere ontwikkelende partijen. Je bent de spil tussen het ruimtelijk domein en sociale vraagstukken. Je werkt samen met corporaties aan leefbare wijken en je streeft naar maatwerk voor onze inwoners die zorg nodig hebben. Uiteraard heb je affiniteit met vraagstukken op het gebied van wonen of je weet al veel van wat er speelt op rijks- en regionaal niveau. Je kunt goed schrijven, wat handig is voor het opstellen van collegevoorstellen en raadsinformatiebrieven. De hectiek en afwisseling van veel onderwerpen past jou goed.
 
Kortom: 
Wil jij werken in de bijzonder uitdagende werkomgeving van Zeist, met een flexibele invulling van je werktijden in een ontzettend gezellig team? En geef je graag vorm aan de ambities van Zeist op het gebied van wonen? Dan is dit jouw ideale baan!
 
Dit ben je
Je bent in het bezit van een HBO/WO-diploma in een relevante richting. Je hebt aantoonbare affiniteit met, of werkervaring op, het gebied van Wonen. Je bent een vernieuwer, verbinder, breed geïnteresseerd en energiek. Maar ook nieuwsgierig en leergierig waarbij je het leuk vind om nieuwe dossiers eigen te maken. Dat je in het bezit bent van een politiek-bestuurlijke antenne spreekt voor zich. Dankzij je analytisch vermogen dat je koppelt aan een praktische insteek kun je de signalen die je opvangt ook omzetten in acties. Je kunt meeveren en tegengas geven, kansen en risico’s inzichtelijk maken waarbij je staat voor je mening maar nooit star wordt. Tot slot: je kunt goed omgaan met hectiek en relativeert dat naar waarde. 
 
Dit bieden wij 
We vragen nogal wat van je, dus mag je ook wat van ons vragen. Als je bij de gemeente Zeist werkt, heb je uitstekende arbeidsvoorwaarden. Het Nieuwe Werken is bij ons geen loze kreet. Alles is erop ingericht om flexibel te werken. Een goede balans tussen werk en privé vinden wij belangrijk. Ook zijn er talloze regelingen om je persoonlijke ontwikkeling te stimuleren. Lerend werken noemen we dat. Bij ons zit niemand stil, je kunt altijd vooruit. Afhankelijk van je opleiding en ervaring word je ingeschaald, waarbij je kunt groeien tot een maximum maandsalaris van € 4.671,-- bruto bij een volledige werkweek van 36 uur (salarisschaal 10). Daarnaast kun je nog rekenen op een individueel keuze budget van 17,05% van je salaris. Je krijgt een arbeidsovereenkomst voor een jaar, met uitzicht op vast.  
 
Dit is Zeist
De gemeente Zeist is een moderne werkgever met medewerkers die betrokken en vooral zichzelf zijn. We werken op basis van onze kernwaarden ‘vertrouwen, kracht en nabijheid’. De werksfeer is open en prettig. Met zo’n 400 collega’s werken we voor en met ongeveer 66.000 inwoners. Daardoor is het niet te massaal, zijn de lijnen kort en de mogelijkheden groot. Onze cultuur is informeel, onze werkwijze integraal en interactief. Ontwikkeling is voortdurend vereist en belangrijk: als organisatie weten wat er in de samenleving speelt en daar flexibel op inspelen. We juichen het toe als je daaraan je eigen perspectief en waarde toevoegt en verwelkomen dus iedereen met de juiste ervaring en eigenschappen voor de functie. Waar je wieg ook heeft gestaan, wat ook je achtergrond, levensstijl of geloof is, als je je herkent in het profiel, solliciteer! In Zeist werk je vanuit je eigen verantwoordelijkheid en word je ondersteund door de organisatie, zodat je als mens en als professional blijft groeien. We zijn niet op zoek naar een perfecte medewerker, maar iemand die zijn kwaliteiten, rafelrandjes én zelfkennis wil inzetten om met humor en lef uitdagingen te lijf te gaan.
 
Meer informatie
Bel dan met Freya Newton, telefoonnummer 14 030. Voor meer informatie over onze gemeente kun je kijken op http://www.zeist.nl/ en www.werkenbijzeist.nl.
 
Solliciteren 
Herken je jezelf in het profiel? Wacht dan niet langer en solliciteer direct via ons sollicitatieformulier. Laat ons in je motivatie alvast weten welk talent je vooral meebrengt naar Zeist en op welk gebied je graag ook van ons nog wat wil kunnen leren.
Je kunt tot en met 13 december aanstaande reageren. De selectiegesprekken worden gehouden op maandagmiddag 19 december. Houd je daar alvast rekening mee? 
 
Acquisitie stellen we niet op prijs. Echt niet.