Senior communicatieadviseur

Voor het team Communicatie zijn we op zoek naar een
 
Senior communicatieadviseur
een sparringpartner die het hoofd koel houdt
(32 uur per week)
 
Dit doe je
Wij zijn op zoek naar een stevige en veelzijdige communicatieadviseur. Je weet haarscherp wat de rol van communicatie is in de opgaven van onze organisatie. Je werkt daarin nauw samen met projectleiders, programmamanagers, bestuurders en strategische bestuursadviseurs. Je voelt je thuis in een bestuurlijk-politieke omgeving en blinkt uit in het doorgronden van complexe dossiers. Je houdt zowel van strategie als uitvoering en adviseert over het contact, de communicatie én de participatie met de inwoners en ondernemers van Zeist.


Als communicatieadviseur bij de gemeente Zeist zet je je in voor het goede leven in Zeist. Vanuit je expertise en inzicht in het krachtenveld denk en help je mee bij een effectieve inzet van communicatie. Je bent in staat om de grote lijnen te bewaken en vraagstukken van verschillende kanten te bekijken. Je stelt de vraag achter de vraag en weet daarmee tot de kern te komen. Je brengt in afstemming met je interne gesprekspartners lijn aan in de communicatieactiviteiten en ontwikkelt en implementeert een bijpassende communicatiestrategie.

Je weet dwars door de organisatie heen relaties te leggen, mensen te verbinden en samen te werken. Met directe collega’s maar ook met communicatiebureaus die we inhuren. Je staat stevig in je schoenen en blijft kalm in de hectiek. Met jouw humor, nieuwsgierigheid, visie, creativiteit en relativeringsvermogen weet je collega’s mee te nemen. Je bent klantgericht, resultaatgericht en houdt goed overzicht. Het coördineren van werkzaamheden en het doorhakken van knopen gaat je gemakkelijk af. Je signaleert kansen en risico’s en geeft proactief en onderbouwd advies. Ook heb je een actieve rol in de advisering van collegeleden met betrekking tot hun positionering en zichtbaarheid. Je bent alert op ontwikkelingen in de samenleving en je vakgebied en verwerkt die in je strategie. Je neemt graag het voortouw.

Binnen het team Communicatie, dat bestaat uit 8 communicatieadviseurs (waarvan 1 persvoorlichter) en 3 online media adviseurs, bespreken we gezamenlijk onze capaciteit, verdeling en inzet op de verschillende opgaves en projecten. Op dit moment zoeken we specifiek een nieuwe collega voor projecten met betrekking tot wijkvernieuwing, vluchtelingenopvang, gebiedsontwikkeling, planning & control cyclus, diverse woonprojecten en de verdere implementatie van participatie in de organisatie. Dus prettig als je daar affiniteit mee hebt maar reageer ook gerust als je deze affiniteit wilt ontwikkelen!

Wanneer nodig ben je aanspreekpunt bij persvragen en een aantal weken per jaar heb je beschikbaarheidsdienst voor crisiscommunicatie (24/7).
 
Dit neem je mee
  • WO werk- en denkniveau en minimaal 5 jaar relevante werkervaring in strategische communicatie en het adviseren van college van burgemeester en wethouders;
  • Aantoonbare ervaring in participatie op het vlak van advisering in projecten als ook het implementeren van een visie op participatie in de organisatie;
  • Je bent organisatiesensitief en hebt politiek-bestuurlijk inzicht, bij voorkeur opgedaan binnen een gemeente;
  • Jouw kennis van relevante trends en innovaties in het communicatievak weet je toe te passen op jouw werkterrein;
  • Je woont in de buurt van gemeente Zeist in verband met de opkomstplicht (maximaal binnen 1 uur) van de beschikbaarheidsdienst;
  • De Nederlandse taal beheers je tot in de puntjes en je hebt het vermogen om je stijl aan te passen aan je doel.
Dit bieden wij
Als je bij de gemeente Zeist werkt heb je uitstekende arbeidsvoorwaarden. Een goede balans tussen werk en privé vinden wij belangrijk. We werken dan ook tijd- en plaatsonafhankelijk. Dit betekent dat je zelf kiest waar je werkt passend bij je werkzaamheden. Werk je thuis dan zorgen we ervoor dat je over de juiste middelen beschikt. Bij gemeente Zeist start je met een uitgebreid onboardingsprogramma. Leuk en nuttig, want zo weet je (letterlijk) je weg te vinden in onze gemeente en maak je al direct kennis met veel collega’s. Persoonlijke ontwikkeling vinden we belangrijk. Dat stimuleren we door onder meer trainingen en workshops in onze Zeist Academie. Lerend werken noemen we dat. Bij ons zit niemand stil, je kunt altijd vooruit.
Afhankelijk van opleiding en ervaring kun je bij ons maximaal € 5.372,-- bruto per maand (schaal 11 Cao Gemeenten) verdienen bij een volledige werkweek van 36 uur. Daarnaast krijg je een individueel keuze budget van 17,05% van je salaris en een goed ABP pensioen. Je krijgt een arbeidsovereenkomst voor een jaar, met uitzicht op een vast dienstverband. Wij investeren graag in een duurzame relatie.
 
Dit is Zeist
De gemeente Zeist is een moderne werkgever met medewerkers die betrokken en vooral zichzelf zijn. We werken op basis van onze kernwaarden ‘vertrouwen, kracht en nabijheid’. De werksfeer is open en prettig. Met zo’n 400 collega’s werken we voor en met ongeveer 66.000 inwoners. Daardoor is het niet te massaal, zijn de lijnen kort en de mogelijkheden groot. Onze cultuur is informeel, onze werkwijze integraal en interactief. Persoonlijke ontwikkeling is voortdurend vereist en belangrijk. We zijn dagelijks bezig met wat er leeft in de samenleving en vertalen dat naar de juiste acties. We juichen het toe als je daaraan je eigen perspectief en waarde toevoegt en verwelkomen dus iedereen met de juiste ervaring en eigenschappen voor de functie. Waar je wieg ook heeft gestaan, wat ook je achtergrond, levensstijl of geloof is, als je je herkent in het profiel, solliciteer! In Zeist werk je vanuit je eigen verantwoordelijkheid en word je ondersteund door de organisatie, zodat je als mens en als professional blijft groeien. We zijn niet op zoek naar een perfecte medewerker, maar iemand die zijn kwaliteiten, rafelrandjes én zelfkennis wil inzetten om met humor en lef uitdagingen te lijf te gaan.
 
Meer informatie
Bel met Judith Koppelaar, teammanager Communicatie, via telefoonnummer 14 030 (bereikbaar tot 13.00 uur) of mobiel 06 29 585250. Voor meer informatie over onze gemeente kun je kijken op www.werkenbijzeist.nl of www.zeist.nl.
 
Solliciteren 
Herken je jezelf in het profiel? Ga direct naar het sollicitatieformulier hieronder en upload je CV! Daarnaast kom je voor deze vacature natuurlijk niet binnen met een standaard motivatiebriefje. Laat zien wat je kunt (show, don’t tell) op een manier die jij passend vindt. Mocht jouw manier van solliciteren niet kunnen worden overgebracht via het sollicitatieformulier, mail dan (de link naar) je motivatie naar Liesbeth Lugtigheid via L.Lugtigheid@zeist.nl.
 
Je kunt tot en met 10 februari aanstaande reageren. De eerste sollicitatiegesprekken vinden plaats op 17 februari on de middag. Na het eerste gesprek ontvang je eventueel een casus met het verzoek deze schriftelijk uit te werken voor de tweede ronde gesprekken die op 23 februari in de middag gehouden worden. Houd je daar alvast rekening mee? We kijken uit naar je reactie! 
 
Deze vacature wordt gelijktijdig intern en extern opengesteld. Bij gelijke geschiktheid hebben interne kandidaten voorrang. 
Acquisitie stellen we niet op prijs. Écht niet.