Jurist Omgevingsrecht & Ruimtelijke Ontwikkeling

Voor het team Ruimtelijke Ontwikkeling en Cluster Juridisch advies, Toezicht & Handhaving zijn we op zoek naar een

Jurist Omgevingsrecht & Ruimtelijke Ontwikkeling
voor 32-36 uur per week – schaal 10/10A

 
Dit doe je
Je houdt  je primair bezig met het omgevingsrecht. In jouw functie ligt de nadruk op advisering op het gebied van omgevingsvergunningen. Je speelt een belangrijke rol in de afhandeling van zienswijzen, bezwaar- en beroepsprocedures op het gebied van de Wabo en daarin vertegenwoordig je het college. Met je ervaring in pre- mediation probeer je verder aan de voorkant partijen tot elkaar te brengen zodat we juridische trajecten voorkomen. De gemeente Zeist zet hier stevig op in.
Secundair ben je bezig met toezicht & handhaving, wanneer dit in de samenwerking met de andere juristen (waaronder juristen toezicht & handhaving) het beste past. 
 
Je werkt dan ook vlot en nauw samen met jouw collega-juristen en met de betrokken vergunningverleners, toezichthouders, handhavers en adviseurs binnen de organisatie. Dat doe je met jouw reeds opgedane kennis en ervaring en natuurlijk ben je op de hoogte van de actuele relevante jurisprudentie.   
 
Dit ben je 
  • Je bent minimaal in het bezit van een relevante juridische opleiding op HBO of WO-niveau, bij voorkeur in de richting omgevingsrecht en je hebt aantoonbare ervaring met juridisch (advies)werk en het voeren van bezwaar- en beroepsprocedures;
  • Je vindt het leuk om bezwaarschriften middels (pre) mediation af te doen en je vindt het leuk om lessen uit bezwaar en beroepsprocedures terug te koppelen aan de organisatie en zo bij te dragen aan het sluiten van de beleidscyclus;
  • Je bent breder geïnteresseerd in het werkveld VTH (Vergunningverlening, Toezicht & Handhaving) en de VTH beleidscyclus;
  • Je vindt goed je weg in een bestuurlijk-politieke omgeving en weet om te gaan met het spanningsveld dat hierin kan optreden. Je denkt en werkt integraal vanuit het samenspel met andere vakgebieden, de politiek en de samenleving; 
  • Je legt van nature makkelijk verbinding met je omgeving, je bent stressbestendig en kunt goed relativeren met de nodige humor. Daarbij kun je ruimte en vertrouwen geven maar ook duidelijk zijn en grenzen bewaken;
  • Je volgt de ontwikkelingen in wet- en regelgeving op de voet en weet deze te vertalen in het dagelijks werk. Je bent in staat om mondeling en schriftelijk bondig en in begrijpelijke taal te communiceren;
  • Je hebt bij voorkeur ook kennis en ervaring opgedaan binnen de aandachtsgebieden van Openbare Orde en Veiligheid (OOV) en Beheer Openbare Ruimte (BOR), of hebt de bereidheid je hierin te verdiepen.
Dit bieden wij
Als je bij de gemeente Zeist werkt, heb je uitstekende arbeidsvoorwaarden. Een goede balans tussen werk en privé vinden wij belangrijk. Ook vóór de pandemie waren we dan ook al gewend aan tijd- en plaatsonafhankelijk werken. Na je inwerktraject, dat we in overleg met jou samenstellen, is er dan ook heel veel mogelijk om het werk zo in te richten dat het jou laat shinen. Ook zijn er talloze regelingen om je persoonlijke ontwikkeling te stimuleren. Lerend werken noemen we dat. Bij ons zit niemand stil, je kunt altijd vooruit.
 
Afhankelijk van opleiding en ervaring kun je bij ons maximaal € 4.671,- bruto per maand (schaal 10 Cao Gemeenten) verdienen bij een volledige werkweek van 36 uur. Daarnaast krijg je een individueel keuze budget van 17,05% van je salaris en een goed ABP pensioen. Je krijgt een arbeidsovereenkomst voor een jaar, met uitzicht op een vast dienstverband. Wij investeren graag in een duurzame relatie. Bij zeer ervaren kandidaten is uitloopschaal 10A mogelijk (€ 5.021,-). Daarnaast krijg je een individueel keuze budget van 17,05% van je salaris. Je krijgt een arbeidsovereenkomst voor een jaar, met uitzicht op een vast dienstverband.
 
Team Ruimtelijke Ontwikkeling en Cluster Juridisch advies, Toezicht & Handhaving
Het team Ruimtelijke Ontwikkeling bestaat uit ca. 35 medewerkers. We vormen beleid, adviseren en werken aan het mogelijk maken van ruimtelijke initiatieven die bijdragen aan Het Goede Leven in Zeist. Dat doen we zoveel mogelijk ‘aan de voorkant’. Vervolgens verlenen we omgevingsvergunningen, zorgen voor toezicht en handhaving en geven juridisch advies op het vlak van omgevings- en handhavingsrecht. En natuurlijk bereiden we ons voor op de Omgevingswet en de Wet Kwaliteitsborging Bouw. Het team bestaat uit cluster Beleid & Advies, cluster Vergunningen en cluster Juridisch Advies, Toezicht en Handhaving (JTH). 
Deze vacature ligt binnen cluster JTH. Het cluster bestaat uit vijf juristen en vier toezichthouders of handhavers. Het cluster JTH werkt met name nauw samen met het cluster Vergunningen, maar ook met diverse andere collega’s in de organisatie, waaronder het team Juridische Zaken en verschillende adviseurs. 
 
Dit is Zeist 
En waar kom je dan te werken? Zeist is de tweede gemeente in de metropoolregio Utrecht. Je komt te werken in een open, informele en collegiale werkomgeving. Iedere dag zetten we ons met zo’n 400 medewerkers in voor meer dan 66.000 inwoners. Dit doen we op basis van onze kernwaarden: ”vertrouwen, kracht en nabijheid”. Onze gemeente is niet te massaal en daardoor zijn de lijnen kort en de mogelijkheden groot. Ontwikkeling is voortdurend vereist, want als organisatie willen we precies weten wat er in de samenleving speelt. Daar spelen we flexibel op in. En daar zit als medewerker nou juist jouw toegevoegde waarde. In Zeist werk je vanuit je eigen verantwoordelijkheid en word je ondersteund door de organisatie, zodat je als mens en als professional kunt blijven groeien. We zijn niet op zoek naar een perfecte medewerker, maar iemand die zijn kwaliteiten, rafelrandjes én zelfkennis wil inzetten om met humor en lef uitdagingen te lijf te gaan.
 
Meer informatie – of even een kop koffie?
Bel dan met Bas Willemsen (teammanager Ruimtelijke Ontwikkeling). Hij is bereikbaar via telefoonnummer 14 030 (alleen in de ochtend) of via www.linkedin.com/in/bwillemsen  
Wil je dieper op de inhoud van het werk in gaan? Bel dan met jurist omgevingsrecht & RO, Lambert Bolmers. Hij is bereikbaar op telefoonnummer 14 030 (alleen in de ochtend) of via www.linkedin.com/in/lambertbolmers
Voor meer informatie over onze gemeente kun je kijken op www.werkenbijzeist.nl of www.zeist.nl.
 
Solliciteren 
Herken je jezelf in het profiel? Solliciteer via ons sollicitatieformulier op www.werkenbijzeist.nl. Laat ons weten waarom je kiest voor Zeist, deel een paar mooie resultaten die je in voorgaande banen hebt behaald en de manier waarop je dat voor elkaar hebt gekregen. En bovenal: verklap ons vast waar je minder goed in bent. 
Je kunt reageren tot en met maandag 20 maart aanstaande en plan woensdag 22 en maandag 27 maart alvast vrij in jouw agenda voor een eventueel 1e sollicitatiegesprek. De tweede ronde staat gepland op dinsdag 28 of woensdag 29 maart.
Aan deze vacature zit dus een sluitingstermijn maar zodra die ene geweldige kandidaat zich aandient kunnen we snel afspraken maken en sluiten we direct de vacature, reageer dus zo snel als mogelijk!
 
We kijken uit naar je reactie!
 
Acquisitie stellen we niet op prijs. Écht niet!