Stageplaats HBO Social Work (welzijn en samenleving)

Binnen het Sociaal Domein is de gemeente Zeist op zoek naar een:   
 
Stagiair 3de jaars Social Work (welzijn en samenleving) 
voor 24-32 uur per week   
 
Dit doe je   
Als stagiair bij het Sociaal Team loop je mee met één van onze ervaren consulenten Wmo. Naarmate je meer ervaring opdoet, krijg je de kans om zelf taken op te pakken in de hulp die wij bieden aan onze inwoners. Je gaat o.a. samen met de consulent in gesprek met inwoners met een hulpvraag op het vlak van zelfredzaamheid, welbevinden, participatie, zelfstandig wonen of financiën. Het werk is divers en omvat ook het oppakken van zorg- en overlastmeldingen vanuit bijvoorbeeld politie, Veilig Thuis of huisartsen.  
Je wordt betrokken bij de basishulp aan inwoners. Het werk speelt zich voornamelijk af in de wijk, bij de inwoners thuis en vanuit onze wijklocaties. Je maakt onderdeel uit van een multidisciplinair (wijk)team. Je team komt wekelijks bij elkaar voor een gezamenlijk teammoment, intervisie of casuïstiek bespreking. Je werkt veel samen met je directe collega’s, de gedragswetenschapper, maar ook collega’s van het Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG) en onze kern- en ketenpartners in de gemeente. Je gaat ervaring opdoen in het opstarten van een hulpverlengingstraject. Het doen van een goede analyse om samen met de inwoner een plan op te stellen voor de toekomst. Belangrijke uitgangspunten hierbij zijn het benutten van de eigen mogelijkheden van de inwoner en het betrekken van zijn netwerk. Er wordt veel samengewerkt met de partijen uit de sociale basis en de consulenten verlenen zelf (kortdurende) hulpverlening. Je leert inschattingen te maken over welke aanvullende zorg nodig is en hoe je hiervoor een beschikking maakt. Je leert overzicht houden over het proces en de ingezette zorg. Het werk is heel divers. De hulpvragen kunnen klein en kortdurend zijn, maar ook groot en complex. Ze gaan o.a. om gezondheid, gedragsproblemen, voeding, echtscheiding of verslaving.   
 

Dit ben jij 

  • 3de jaars student HBO Social Work, bij voorkeur met uitstroomprofiel welzijn en samenleving; 
  • Positief ingesteld;
  • Je houdt van samenwerken en hebt een proactieve houding.   
Dit bieden wij     
Een leerzame stage voor 24 -32 uur per week (afhankelijk van het aantal uur dat je moet stagelopen). Voor de duur van 1 september 2024 tot 1 juli 2025 (schooljaar 2024/2025, start en einddatum in overleg). Begeleiding door een van onze ervaren consulenten Wmo. Een stagevergoeding van € 425,- op basis van 36 uur per week.   

Bij gemeente Zeist start je met een uitgebreid onboardingsprogramma. Tijdens je eerste werkweek word je vrijgesteld van werk. Samen met je andere nieuwe collega’s leer je onze organisatie tijdens vier introductiedagen van binnen en van buiten kennen. Van een presentatie ‘hoe werkt een gemeente’ tot een kennismaking met het directieteam en het college van B&W. Van het ophalen van je eigen laptop en telefoon tot een mooie bijeenkomst over integriteit. Leuk en nuttig, want zo weet je (letterlijk) je weg te vinden in onze gemeente en maak je al direct kennis met veel collega’s. Persoonlijke ontwikkeling heb je zelf in de hand! Hierbij kun je onder andere gebruik maken van de mogelijkheden via onze Zeist Academie.   
 
Dit is Zeist    
De gemeente Zeist is een moderne werkgever met medewerkers die betrokken en vooral zichzelf zijn. We werken op basis van onze kernwaarden ‘vertrouwen, kracht en nabijheid’. De werksfeer is open en prettig en onze cultuur is informeel. Met zo’n 400 collega’s werken we voor en met ongeveer 67.000 inwoners. Daardoor is het niet te massaal, zijn de lijnen kort en de mogelijkheden groot. Als organisatie willen we op de hoogte zijn van wat er in de samenleving speelt en daar flexibel op inspelen. We juichen het toe als je daaraan je eigen perspectief en waarde toevoegt en verwelkomen dus iedereen met de juiste ervaring en eigenschappen voor de functie. Waar je wieg ook heeft gestaan, wat ook je achtergrond, levensstijl of geloof is, of je nou topsporter bent of een beperking hebt, of allebei, als je je herkent in het profiel, solliciteer! In Zeist werk je vanuit je eigen verantwoordelijkheid en word je ondersteund door de organisatie, zodat je als mens en als professional blijft groeien. We zijn niet op zoek naar een perfecte medewerker, maar iemand die zijn kwaliteiten, rafelrandjes én zelfkennis wil inzetten om met humor en lef uitdagingen te lijf te gaan.    
 
Meer informatie  
Bel met Manon Delfgou-Postuma (consulent Wmo en toekomstig stagebegeleider), via telefoonnummer 14 030 of mobiel 06-40652607 (vanaf 2 juli). Voor meer informatie over onze gemeente kun je kijken op www.werkenbijzeist.nl of www.zeist.nl.   

Solliciteren 
Herken je jezelf in het profiel? Ga direct naar het sollicitatieformulier en upload je CV en motivatie!